top of page

לנער אחד היו בבית שני חתולים - אחד שצריך גישה חופשית לאוכל והשני שצריך היה להתחיל להיות בדיאטה. 100 שקל ושבוע התעסקות לאחר כן עבד בבית מאכיל חתולים הבנוי מקופסת נעליים וcdrom ישן, שמזהה את החתול שמותר לו לאכול חפשי ע"י תג בקולר ומאפשר רק לו גישה לאוכל .

ניתן לראות את המכשיר בפעולה כאן.

זהו מקרה בו הפך מישהו מצרכן טכנולוגיה (כמו רובנו בחיי היום יום) ליצרן טכנולוגיה. באמצעים פשוטים יחסית ולימוד מינימלי הוא היווה השראה לחברות ענק שהחלו לייצר מאכילים שכאלו באופן מסחרי.

המקרה לא יחיד - הרשת מלאה באנשים שיוצרים ובונים , אם מצורך מיוחד ואם מתוך משחק וסקרנות. ממשחקי מחשב ואפליקציות עד מדפסות תלת מימד, גאדג'טים, מכונות פאנקייקים , עזרים לבעלי מוגבלויות ועוד. אז איך עוברים לצד שלהם? איך מגיעים לידע וליכולות האלו?


מועדון דה-וינצ'י - סדנת מייקרספייס לצעירים נבונים.

ה"אני מאמין" שלנו גורס שלימוד חווייתי הוא לימוד אפקטיבי. דברים שנלמדים תוך כדי עשייה מובנים עמוק יותר ונשארים איתנו יותר מדברים שנלמדים בצורה עיונית בלבד.
כמות הידע שניתן לרכוש היום היא עצומה. יצר הסקרנות יכול להוביל אותנו לגלות עולמות ידע שלא ידענו על קיומם. 
הבעיה שזוהתה אצלנו היא שרוב הצעירים לא משתמשים ביכולות האדירות האלו (מחוסר מודעות , המחשבה ש"רק גדולים יכולים", היעדר ליווי מתאים ועוד).

 

פרוייקט "מועדון דה-וינצ'י" נועד לאפשר למייקרים צעירים ללמוד בצורה מעשית במגוון עצום של תחומים. 
המייקרים הצעירים יגלו מגוון תחומים שמעניינים אותם. באיזון בין פרוייקטים מונחים לפרוייקטים עצמיים הם יגלו שוב את החדווה בללמוד משהו ועם הידע הזה להצליח לעשות משהו שאתה אוהב.
בפרויקטים יחוו המייקרים הצעירים עבודה עם חומרים שונים ומשונים, כלים מגוונים, ויאספו ידע על העולם סביבנו וילמדו איך לנצל את הידע לבנות וליצור דברים חדשים. 
הפרויקטים יכללו מכניקה, אלקטרוניקה, עיצוב והדפסה בתלת-ממד, תכנון מוצרים ב CNC ובחותך לייזר, ריתוך ויציקה, הכנת תבניות ועבודה עם מגוון כלים וחומרים.
בסיום פרויקטים אישיים יהיה ניתן לקחת את התוצרים הביתה.

הפרוייקט מתחיל כפיילוט של חצי שנה (24 מפגשים. המפגשים בימי חמישי אחה"צ או שישי בבוקר , כל מפגש נמשך כשעתיים. בגלל שיקולי מרחב , כמות המשתתפים מוגבלת (14 בלבד).

התנהלות:

במפגשים בני 2-3 שעות כל אחד, תשולב עבודה מעשית על פרויקטים שונים (מודרכת או עצמאית - תלוי בפעילות)  יחד עם הרצאות פרונטאליות. לפני כל פעילות יודגשו הוראות הבטיחות הרלוונטיות.
לקראת סיום כל פעילות - מפגש נעילה עם הצגת הפרויקטים, דיון באתגרים וההצלחות של היום והשלמת חומר תיאורטי אם יש צורך.
אחרי סיום הפעילות - זמן איסוף המייקרים הצעירים ע"י ההורים. ניתן להתרשם ממה שנעשה באותו היום. עד שעה מתום הפעילות ניתן לשהות בסדנה, השלים מטלות פרויקט שלא כוללות עבודה עם כלים, להשלים עוד חומר עיוני או לקבל ייעוץ והדרכה אישיים.

 

עלות:
1500 ש"ח למשתתף .  תשלום ב PAYPAL יחויב בתוספת הריבית/עמלה שגובה PAYPAL. תשלום בצ'קים (עד שישה), כ.אשראי(עד שלושה תשלומים) או ע"י העברה בנקאית - יהיה ללא עמלה/ריבית. 
העלות כוללת את הפעילות, חומרים מתכלים ביטוח וארוחת צהריים צמחונית חמה. נזק לא סביר שייגרם במכוון ע"י משתתף יישא עלות נוספת.
עלות הרשמה מוקדמת 1200 ש"ח (מוקדמת - עד חודש לפני הפעילות הראשונה).

המקום: מייקרספייס "התחביביה" הצמוד לבית משפחת הררי בטל-אל.

 

ביטוח ובטיחות: 
הפעילות מבוטחת מעבר לביטוח התלמיד הסטאנדרטי. עם זאת אנחנו מאוד לא רוצים להצטרך לביטוח הזה.
כל הפעילות בסדנה מבוקרת ומלווה באמצעי מיגון ובטיחות מתאימים. ניתן  לעיין בנספח הבטיחות של הסדנה.

כל משתתף והורה נדרשים לקרוא ולהבין את הוראות הבטיחות.

תיעוד:

הפעילות בסדנה מצולמת באופן רציף לטובת תחקור ושיפור ההדרכה ולטובת תיעוד הפעילות באתר הקורס. בטופס ההרשמה יש מקום לציין את אישור ההורים להעלאת סרטוני פעילויות בהם מופיע הילד/ה שלהם - לרשת .

 

התחביביה

bottom of page